En Çok İndirilen İngilizce Öğrenme Programları

İngilizce öğrenmek için en pratik yöntemlerden biri haline gelen İngilizce öğrenme programları farklı kapsam ve alternatifleri ile kullanıcılara çeşitli imkanlar sunmaktadır. İngilizce öğrenme programları da verdikleri hizmetler için farklı ücretlendirmeler uygulamak ile birlikte kimi programlar ise tamamen ücretsiz olarak kullanılabilmektedir.

En İyi İngilizce Programları

Türkiye’de ve dünyada en çok kullanılan uygulamalardan biri olan Duolingo, tamamen ücretsiz olarak tüm eklentilere erişim imkânı sağlamaktadır. Google tarafından 2013 senesinde en iyi uygulama seçilmiştir. Ortak bir çeviri platformu olarak da kullanılan Duolingo’da günlük yaptığınız alıştırmalar ile bir oyun programına benzer bir şekilde canlar topluyor ve bu şekilde seviye olarak yükseliyorsunuz.

Duolingo uygulamasında konuşma, dinleme, tercüme ve çoktan seçmeli test seçenekleri bulunmaktadır. Testleri çözerken yaptığınız hataların doğrularını anında öğrenebilmekte ve eksik olduğun konuyu nasıl gideceğine dair de bilgilendirme yapılmaktadır. Duolingo uygulaması aynı zamanda dünyanın pek çok yerinde dil öğretmenlerinin de kullandığı bir uygulamadır. Siz de yabancı dil öğretmeni iseniz sınıflarınızda ücretsiz olarak bu uygulamadan yararlanabilirsiniz.

Hello English’de Google tarafından en iyi programlar kategorisine girebilen diğer bir İngilizce öğrenme programı. Hello English 475 interaktif derse tamamen ücretsiz olarak erişme imkânı sunmaktadır. Oyunlar, okuma metinleri, yazma alıştırmaları ve dil bilgisi kurallarının yer aldığı alıştırmalar ile çevrimiçi şekilde ve bilgisayar, telefon veya tabletinizden bu uygulamayı kullanabilirsiniz. 10.000 sözcük kapasitesinin yanında anlamadığınız noktaları da direk öğretmenlere sorma imkânınız bulunmaktadır. Kazandığınız puanlar ile de dünyada ve ülkedeki sıralamanızı görebilmek sizlere düzenli bir çalışma için motivasyon kazanmanız sağlanmaktadır.

İngilizce Öğrenme Programları ile Sertifika Şansı

Çevrimiçi veya çevrimdışı şekilde kullanabileceğiniz programlardan bir diğeri de Busuu uygulamasıdır. Busuu; iş, eğitim veya seyahat için gerekli İngilizceyi öğrenebilmenizi sağlayacak farklı kategoriler ve düzeylerde İngilizce eğitimi sunmaktadır. Dünya çapında 80 milyon kullanıcıya sahip uygulama ile öğrenmek istediğiniz dili anadili olarak konuşan insanlar ile birebir iletişime geçme şansınız bulunmaktadır. Bu sayede hatalarınızı kolaylıkla düzeltebilir ve yoğun pratik sonucu daha hızlı bir ilerleme kat edebilirsiniz.

Busuu’dan Premium üyelik aldığınız koşulda A1’den B2 seviyeye kadar tüm içeriklere erişebilme imkânı yanında, eğitim sonunda sertifika almaya da hak kazanmaktasınız. Günlük yoğunluğunuza göre sizin için hazırlanan çalışma tablosu ile zamanınızı en verimli şekilde değerlendirebilirsiniz. Online İngilizce konuşarak öğrenmek için ise Cambly uygulamasını kullanabilirsiniz.  İngilizce konuşma pratiği yapmak için Cambly üye olabilir ve ücretsiz olarak pratik yapmaya başlayabilirsiniz. Ana dili İngilizce olan eğitmenler ile yapacağınız bu konuşmalar da IELTS ve TOEFL’ın konuşma (Speaking) sınavlarına da hazırlanabilirsiniz. İngilizceyi konuşarak öğrenebileceğiniz diğer bir uygulama ise, aylık 10 dolar ücret ile 7/24 erişim imkânınız olsan English Ninjas uygulamasıdır. Ana dili İngilizce olan eğitmenler ile bilgisayar, tablet veya telefonlarınızdan bağlanarak iletişime geçebilir, bunun yanında ise İngilizce öğrenmek için kullanacağınız materyallere de öğrenci panelinizden ulaşabilirsiniz.

Kaynak web sitesi: ingilizceogrenmeprogrami.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *